DOVOLENÁ 14.6. - 25.6.2024 Všechny objednávky budou vyřízeny po návratu, děkujeme za pochopení.

Autopotahy na míru pro Váš vůz

Dnešní autopotahy nabízejí mnohem více než jen ochranu, která prodlouží životnost vašich sedadel. Moderní verze jsou navrženy tak, aby vás v létě ochladily a v zimě naopak zahřály. K dispozici jsou i masážní potahy, ale mnozí řidiči se spokojí se standardními univerzálními potahy nebo si vyberou potahy na míru. Rozsah výhod, které vám potahy poskytnou, závisí především na tom, kolik jste ochotni investovat.

Při výběru potahů je třeba brát v úvahu nejen jejich funkci, ale také výrobní materiál, velikost a způsob upevnění. Estetický vzhled a barva také hrají významnou roli. Na trhu je široká škála potahů, ale klíčové je zaměřit se na ty, které jsou kompatibilní s vaším vozem.

Je důležité mít na paměti, že různé modely aut se liší velikostí a tvarem sedaček. Některé sedačky mají hlavovou opěrku, zatímco jiné ne. Univerzální potahy jsou sice dostupné, ale nemusí na každém sedadle sedět dokonale. Majitelé vozů s bočními airbagy umístěnými v sedačkách by měli při výběru věnovat zvláštní pozornost, aby si vybrali speciálně šité potahy, které nijak neovlivní funkci airbagu. Dále by měl každý potah obsahovat informace o roce výroby nebo dalších výbavách, jako jsou loketní opěrky či dělená sedadla.

 

 

Autopotahy

Na trhu existuje široká škála autopotahů, přičemž nejvíce oblíbené jsou tradiční. Můžete si však také vybrat potahy s dalšími funkcemi. Předtím, než se ponoříme do podrobného výběru různých typů, je důležité si uvědomit, jestli vám postačí univerzální potahy, nebo zda je pro vás lepší investovat do autopotahů na míru. Rozdíly mezi těmito dvěma typy mohou být skutečně značné.
Univerzální potahy

Tyto ekonomičtější autopotahy jsou většinou vhodné pro starší vozy , avšak pro novější modely je často potřeba vyhledat autopotah na míru. Univerzální potahy jsou elastické a mohou se natáhnout do požadovaných rozměrů. Nicméně se nemusí vždy úplně hodit k designu interiéru vašeho vozu.


Potahy na míru

Tato prémiová varianta autopotahů je vyráběná na zakázku pro konkrétní typy aut. Nabízí se v různých rozměrech a perfektně kopírují tvar sedadla. Díky tomu pevně drží a nebudou se pohybovat, což se může stát u univerzálních potahů po delším období používání. Materiály použité pro výrobu těchto potahů se liší, od ekonomičtějších variant až po luxusní provedení.


Masážní potahy

Jedná se spíše o masážní podložku, která se připevňuje k sedadlu pomocí univerzálního systému. Tyto potahy lze instalovat do jakéhokoliv vozu. Máte možnost vybrat mezi magnetickými nebo korálkovými podložkami. Masážní prvky mohou být umístěny jak v opěrkové, tak v sedací části, poskytujíc tak masáž bolavých zad, uvolňujíc ztuhlé svaly a podporujíc lepší prokrvení. Tyto podložky jsou ideální pro dlouhé jízdy, protože pomáhají předcházet únavě.


Vyhřívané potahy

Tyto potahy, které se podobají podložkám, ocení zejména řidiči v zimních měsících, jejichž vozy nejsou vybaveny funkcí ohřevu sedadel. Autopotah je vybaven napájecím 12V nebo 24V kabelem, který se zapojuje do zapalovače. Díky universálnosti lze tento potah použít v jakémkoliv voze. Dražší verze mají vestavěný termostat, který umožňuje nastavení požadované teploty v širokém rozmezí.


Chladící potahy

Chladící potahy fungují na podobném principu. Jsou vybaveny napájecím kabelem pro 12V nebo 24V a ventilátorem, který zajistí pohodlí během horkých letních dnů. Autopotah nasává okolní vzduch, chladí ho a následně ho vytlačuje na zádovou a sedací část těla. Ekonomičtější verze mají pouze jednu úroveň chlazení, dražší umožňují regulovat intenzitu chlazení.
Autotrička

Nejekonomičtějším typem jsou autotrička v univerzální podobě. Kromě nízké ceny nabízí také velmi jednoduchou instalaci. Autotričko chrání sedadla, prodlužuje jejich životnost a brání jejich znečišťování.
Materiály

Kvalitní autopotah musí být vyroben z kvalitního materiálu, který je přizpůsoben pro automobilový průmysl. Takové materiály odolávají výrazným teplotním výkyvům i zvýšenému opotřebení. Autopotahy mohou být textilní, kožené, polokožené nebo z plyše. Nejkvalitnější potahy se vyrábí z mikrovlákna Alcantara.
Textilní autopotahy

Autopotahy z textilu nebo plyše jsou základní variantou. Nabízejí se v mnoha kvalitách, liší se především pevností a hustotou tkaniny. Dražší verze jsou obvykle podložené vatelínem nebo molitanem pro větší komfort. K dispozici jsou i voděodolné textilní potahy.

Textilní potahy je možné prát v pračce na jemný program. Můžete si vybrat z mnoha designů a barevných kombinací. Pokud se textilní potah zapráší a nechcete ho prát, může být obtížné skvrnu vyčistit pouze houbičkou nebo hadříkem. Textilní potahy se mohou po čase natáhnout.


Alcantara

Tento materiál je velmi oblíbený a cenově dostupný. Vyznačuje se prodyšností a odolností, přičemž svým vzhledem připomíná semiš. Další výhodou je jednoduchá údržba - autopotah můžete snadno čistit i prát v pračce. Jedná se o nemačkavý materiál, který je však náchylný ke žmolkování. Ve srovnání s textilními potahy jsou tyto autopotahy dražší. Tón hlasu: přátelský.

 

Kožené materiály: Pravá kůže nebo eco kůže představují luxusní variantu pro váš interiér automobilu. Tento typ materiálu lze snadno udržovat, ale na druhou stranu, přináší i několik nevýhod. Kožené potahy totiž nejsou schopné odolávat extrémní teplotě, takže je nedoporučujeme instalovat na vyhřívané autosedačky. Navíc, kožené potahy mohou být poměrně náchylné k poškození, s časem mohou změnit nejen tvar, ale i pevnost. Častým důsledkem je popraskání potahu a nesmíme zapomenout ani na jejich vysokou pořizovací cenu.

Cenová rozpětí: Autopotahy lze pořídit v široké cenové škále, od 300 Kč až po 10 000 Kč. Vše záleží na tom, kolik peněz jste ochotni do nákupu autopotahů investovat. Nejlevnější variantou jsou autotrička a univerzální autopotahy z méně kvalitních materiálů v cenovém rozmezí cca 300 – 1 000 Kč. Za stejnou částku můžete pořídit i masážní, vyhřívanou nebo chladící podložku. Kvalitnější univerzální autopotahy se pohybují v ceně od 1 000 až do 3 000 Kč. Nejdražší jsou potom autopotahy na míru, za které můžete zaplatit i více než 10 000 Kč.

Údržba:

Návod k údržbě naleznete u každého výrobku. Doporučujeme vybírat autopotahy, které lze prát v pračce. Většina materiálů lze bez problémů vyčistit přímo na sedačkách. K tomu můžete použít běžné šetrné čisticí prostředky, nebo speciální spreje určené na autopotahy.

Otázky a odpovědi:

Jak se potahy upevňují?

Umístit autopotah na sedačku vozu není složité. Většinou se potah jednoduše navlékne a poté upevní pomocí háčků a pásků. I když to zvládne opravdu každý, první instalace může být trochu časově náročnější. Zatímco někomu zabere instalace autopotahů hodinu, jiní mohou potřebovat i několik hodin.

Jaký materiál je nejodolnější?

Mezi nejodolnější materiály patří autopotahy vyrobené z alcantary. Tyto autopotahy odolají nejen zvědavým dětem, ale nepoškodí je ani drápky vašich domácích mazlíčků. Alcantara je materiál, který je odolný vůči oděru a navíc se velmi snadno čistí.

Závěr:

Autopotahy jsou dostupné ve dvou základních variantách. K nejoblíbenějším patří cenově dostupné vyrobené levné autopotahy, dražší jsou potahy na míru. K dispozici jsou i různé další možnosti, jako například autotričko, vyhřívaná, chladící nebo masážní podložka. Při výběru se zaměřte na výrobní materiál. U autopotahů nemusí platit pravidlo, že čím dražší, tím lepší. Luxusní autopotahy vyrobené z kůže mohou být například méně odolné než autopotahy z alcantary. Nejlevnější jsou pak textilní autopotahy. Nabídka je opravdu široká, takže snadno najdete autopotahy, které budou dokonale odpovídat vzhledu a potřebám vašeho vozu.

 

VARIANTY-LEATHER

 

phoca_thumb_l_82644-1        phoca_thumb_l_82177-3     phoca_thumb_l_82644-5